tadeo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

kilka słów o

Go down

kilka słów o Empty kilka słów o

Pisanie  Admin Pią Sty 25, 2013 6:29 pm

Czasami w sobotę oglądam program na TVN 24 Pani Małgorzaty Łasz (przepraszam jeżeli błędnie napisałem nazwisko) i co mnie zastanawia i zniesmacza? Dziennikarze tam zaproszeni często nie zgadzają się ze sobą i dobrze, tylko dlaczego ubliżają sobie i mówią ad persona. Widać jak bardzo są upolitycznieni. Powinno chyba być tak, że są komentatorami wydarzeń, a nie rzecznikami danej opcji politycznej. Dlatego czwarta władza jest coraz słabsza w sensie wiarygodności. Bo manipulowanie opinią publiczną maja opanowane do perfekcji. W grudniu napisałem na jednym blogów, że zważywszy skuteczność modlitw należałoby raczej lokować państwowe pieniądze w Kościół zamiast w zbrojenia. A dziś czytam w Wyborczej artykuł Marka Borowskiego o tym, że Akademia Obrony Narodowej (Wydział Bezpieczeństwa Narodowego) wraz z Instytutem papieża Jana Pawła II organizują konferencję pt. „Jan Paweł II a problemy bezpieczeństwa”. Celem konferencji jest „określenie wyzwań w tworzeniu bezpieczeństwa Polski i Europy w XXI wieku w świetle nauczania bł. Jana Pawła II”. Polecam artykuł.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Pią Sty 25, 2013 6:35 pm

ajwyraźniej jest dość pokaźna grupa obywateli którzy po prostu nie są w stanie przyjąć do wiadomości faktu, że są u siebie I sami odpowiadają za otaczającą ich rzeczywistość. No I może to jest klucz? Przypomina się tu tekst piosenki Mury. Kultowa piosenka dla postsolidarności. Tymczasem kiedy uważniej się wsłuchać wychodzi na jaw, że tak naprawdę to jest piosenka o totalnej porażce wszelkich społecznych projektów z Solidarnością włącznie. Ten hymn jest przecież zapowiedzią klęski Solidarności ? dokładnie opowiada jak się ta klęska odbyła. A oni kompletnie bezrefleksyjnie śpiewają to nadal i sami nie rozumieją co śpiewają. Mówi się, że Solidarność ?zabiła komunizm?. Komunizm to solidarne dzielenie się. Solidarność zabiła solidarne dzielenie się i dlatego właśnie się skończyła. Co zostało? My sami. Ale to trudne do zniesienia, dlatego potrzebny jest fantazmat który pozwoli nam nie wiedzieć kim jesteśmy. Ten fantazmat to ONI. Tak zwani ?oni? ? to byli właśnie ci źli którzy sprawiali, że socjalizm nie zadziałał. Tajemniczy Oni sprawiali, że nie było nic w sklepach I nie miało to nic wspólnego z okradaniem państwowych zakładów przez nas, z naszą byle jaką pracą, z naszym wykorzystywaniem wspólnej własności do celów prywatnych itd. To nie my robiliśmy tylko Oni. To nie brat milicjant brał w łapę od zatrzymanego kierowcy tylko Oni byli przekupni.„Cóż, wielu rzeczy się z Twojego wykładu dowiedziałem. Nie tylko o historii Polski, ale co gorsza, o części swojej krwi. Dowiedziałem się, że międzywojenni Żydzi, w tym moi przodkowie na wyższych uczelniach, to była skorumpowana sitwa zdegenerowanych karierowiczów. Dowiedziałem się, że cudowna endecja była wolna od wszelkiego zła, a jak już robiła coś źle, to z przymusu społecznego. Dowiedziałem się, że źródłowe teksty skrajnych endeków, które sam czytałem, i które operowały wobec Żydów rasistowskimi kategoriami, to wymysły salonu. Ogólnie, Rafale, kiepsko się poczułem. Nie dość, że żaden ze mnie bogobojny katolik, nie dość, że, jak rozumiem, moi przodkowie byli sitwą przeszkadzającą prawdziwym Polakom się rozwijać, to jeszcze dodatkowo zacząłem wątpić w swoje własne zmysły, które kazały mi stać się członkiem salonu” Czyli wszyscy milicjanci oprócz brata. Teraz jest źle. Nikt na przykład nie chce płacić pracownikom tyle, ile oni potrzebowaliby żeby przeżyć I coś odłożyć. Wszyscy wolimy zamiast tego wziąć te pieniądze dla siebie I kupić Volvo. Pojechać nim do fajnego ośrodka z panienką I puścić w jeden wieczór parę tysiaków. Wszyscy wolimy to, niż płacić ZUS za kogoś. Nikt nie chce zatrudniać matek I przyszłych matek na stałe umowy I płacić za nie ZUSu. Nikt nie chce też płacić podatku. W związku z tym nie ma pieniędzy, nie ma matek, nie ma zusu, nie ma przedszkola ani niczego. Kto jest winny? No nie można powiedzieć, że każdy z nas dokłada się po trochu do tego stanu rzeczy, bo kapitalizm ? najdoskonalsza ideologia egoizmu ? to nic innego niż suma naszych egoizmów i to co w nim mamy, to po prostu mamy za swoje. Taki kapitalizm mamy, bo tacy jesteśmy. Nie płacą ci na czas, bo sam byś zrobił podobnie gdyby to był twój sklep. Nie stać cię na nowy samochód, bo kiedy w państwowej fabryce pracując robiłeś samochody robiłeś je byle jak i ta fabryka przez to właśnie padła. Teraz nie masz pracy i nie będziesz mieć samochodu za nic. Bo go ?za nic? nie chciałeś zbudować temu co go z państwowej fabryki na talon kupował. Trudno to jednak przyjąć. Zbyt bolesne. Zamiast tego wolimy powiedzieć, że istnieją jacyś Oni. Którzy na przykład zawiązali spisek I wprowadzili cenzurę I nie dają panom z Rzplitej pisać mądrości o trotylu. To Oni są winni, że nie ma kasy w zusie. To oni są winni, że płacimy kredyty we Frankach. Mamy co mamy nie dlatego, że sami wzajemnie to sobie robimy tylko mamy co mamy bo Oni nam to robią z ukrycia. Czyli jesteśmy dobrzy, tylko zniewoleni przez Nich. Kapitalizm jest najstraszniejszą z prawd. Bo jest prawdą o tym, że nie zasługujemy na nic więcej niż na niego.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Pią Sty 25, 2013 6:36 pm

Ciekawe, na ile sąd wyceniłby działalnośc opozycyjną prof. Modzelewskiego, który za „zbawianie ojczyzny” odpękał w więzieniu 8,5 lat. Zakładając, że zaduśćuczynienie za krzywdy wyrządzone senatorowi Romaszewskiemu jest modelowe (uwzględnia 2 lata odsiadki), Panu Modzelewskiemu należy się ok. 1,5 miliona PLN. Zaokrągliłam, bo profesor nie bardzo miał z czego „odłożyć” w III RP, w przeciwieństwie do senatora R., który pełnił ważne i sowicie opłacane funkcje, nie wspominając o licznych przywilejach.W obu projektach zapisano, że tam gdzie zwrot nieruchomości nie będzie możliwy, byli właściciele lub ich spadkobiercy będą mogli wystąpić o odszkodowanie (w pieniądzu lub w formie nieruchomości zamiennej). Z kolei osoby, które nie złożyły tzw. wniosku dekretowego w trybie przewidzianym dekretem Bieruta, miałyby prawo wystąpienia o rekompensatę. Źródła PAP w PO poinformowały, że rozważana jest m.in. rekompensata na poziomie 20 proc. wartości nieruchomości.Po 8:20 słuchałem TOKFM .Do 9:00 red.Paradowska ani jej goście nie wspomnieli nawet o tej dacie w historii stolicy , 27 stycznia to data ważna dla Katowic -zorganizują zapewne marsz do Obozu Świętochłowice -Zgoda –Ślązacy nie przemilczą, to dla NAS poczatek czystek etnicznych , a 26 kwietnia Szczecin -kiedyś wyzwolony ,ostatnie lata zdobyty przez anonimowych żołnierzy . Ważny plac nazwano placem Szarych Szeregów (przedtem Sprzymierzonych-delikatnie ) a niedawno po „polskiej ” stronie miasta (prawobrzeże ) jeden z placów otrzymał nazwe ŁUPASZKI . Za pokolenie lub dwa można będzie opowiadać , że to SZARE SZEREGI z oddziałami”Dywizji ” ŁUPASZKI zobyły i przytuliły to miasto do Polski . Byłoby to może do wykonania ,gdyby nie Flaga biało -czerwona z 2 maja 1945 na Kolumnie Zwyciestwa w Berlinie,
,czy tysiące grobów polskich zołnierzy nad Odra .
Kiedy w studio rozważano znaczenie 150 rocznicy Powstania Styczniowego ,jak wiadomo zakończonego tragicznymi skutkami a po drodze ofiarami – podobała mi się syntetyczna opinia prof.Janusza Czapińskiego .
Wywołali powstanie potomkowie tych którzy doprowadzili do upadku państwa Polskiego i…. rozwiązania na amen polskiego problemu .
Nie spodziewam sie, by współcześni Polacy u WŁADZY byli w stanie uszanować zwyciestwa o historycznym znaczeniu(bo d.Lewica ?) -kochaja swoje porażki, ba swiętuja dumnie patriotycznie .Dziwni ludzie sprawują dzis władzę w Polsce .

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Pią Sty 25, 2013 6:38 pm

Co do aktualności! Sędzia Tuleya, atakowany przez, no- prymitywów ,jednakowoż! „Prawi i sprawiedliwi, prawdziwipolacypatriocikatolicy”, uznali,że nie ma ograniczeń w wylewaniu pomyj na sędziego( im więcej jadu, tym więcej katolicyzmu-tj tożsamości polskiej)! Sędzia zaś, w cywilizowanym państwie ma obowiązek oceny materiału dowodowego i sposobu zbierania go!-Ma prawo wygłosić to publicznie, dokonując ocen i porównań do historii prawa.Nota bene! Oczekuję śledztwa dziennikarskiego, choćby Gmyza w kwestii sfałszowania dokumentów przez CBA w.s. „afery gruntowej”.Nie cierpiałem Leppera!Ale „spreparowanie dowodów”by niewinnego człowieka wtrącić do więzienia!? Tego jakoś nikt z „dziennikarzy” nie rusza!A to była dopiero afera!Państwo preparowało dowody, by pozbawić wolności człowieka! ozwolę sobie zauważyć, ze Szanowny uniósł się w swej szlachetności ponad poziomy standardów POmrocznej. Alternatywnie, nie dorósł do tych poziomów może. Take your pick, s’il vous plaît
Przypomnę, z wrodzoną mi delikatnością, ze tzw. prowokacje operacyjne nalezą, i to w pełnym wymiarze, do arsenału środków używanych w pracy przez polskie organa ścigania. Już spieszę z dowodem.
Mój chrześniak jest prokuratorem w RP IV/III. Sekwencja tych łacińskich numerów numerów b. ważna jest. Egzaminowany przeze mnie na okoliczność legalności prowokacji robionych przez organa ścigania w demokratycznym państwie – chodziło wówczas o casus: Sawicka – na moje pytanie odpowiedział pytaniem: a jak chrzestny myśli policja amerykańska łapie dealerów narkotyków? I sam sobie, oraz mnie jakby, odpowiedział z triumfem: tylko poprzez sting operations! (Spędził, łobuz, rok u nas na wizycie, 20 lat temu i nauczył się kilku slow języka. Których obecnie nadużywa przy każdej nadarzającej się ku temu okazji!)
Kilka slow wyjaśnienia co do prokuratorskiej kariery mojego chrześniaka. Zaczął od stażu, zdaje się, ze za drugiej postkomuny. To zapewne dlatego, iż był to tylko staż, Ziobro go przygarnął jak swojego, zostawszy Najwyższym pisowskim prokuratorem. Przesadzam tu, oczywiście, z tym ziobrowym przygarnianiem, jako ze mówimy o stażowaniu i o prokuratorowaniu w tzw. terenie. Chrześniak Ziobrę oglądał bowiem tylko w telewizorze.
Ale to co widział w telewizorze, podobało mu się. To wtedy mój brat, ojciec tego pierwszego prokuratora w rodzinie, powiedział mi zniżając głos w telefonie: Houston, mamy problem.
Tym problemem okazało się skażenie zawodowe, do ziobrowej potęgi wyrośnięte. Brat mój ma teraz do czynienia z synem, który nie tylko na ojca ale i na matkę podejrzliwie patrzy. „Czy dziadek brał łapówki jak był sołtysem?” zapytał pewnego razu matkę. Zdębieliśmy wszyscy bo i ja akurat bylem wtedy w Kraju.
Ziobrowa potęga skażenia zawodowego, po pięciu latach wciąż jak słonce jest jasna dla każdego kto tylko chce patrzeć. Przejawia się to skazenie na każdym kroku codziennego życia rodzinnego. Absolutnie wszyscy w rodzinie są przez naszego prokuratora rodzinnego o coś podejrzewani. Z braku lekarza wśród najbliższych członków rodziny, o uśmiercanie pacjentów podejrzewana nawet jest kuzynka, która pracuje jako salowa w szpitalu!

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Pią Sty 25, 2013 6:39 pm

Chce zaproponować pewna rade na twoje problemy. Jeśli jednakże ty wiesz o CAPTCHA (bo zakladam, ze to jest ten znaczek pod okienkiem podającym ci kod do wpisania, a zalecający ci ‘Zmień obrazek’) to zapewne moja rada nic ci nie pomoże. Bo ty zapewne klikasz na ten znaczek, zmieniasz obrazek, a mimo wszystko te jakieś gremliny komputerowe ci tekst i tak wcinają.Nawet po komunikacie błędu z tą „ciapcią” jest nowy, ale też bym go dalej zmieniał! To nic nie kosztuje i daje dobre efekty. Patrz też, czy przypadkiem jest Twój . Po dłuższej przerwie zanika i wtedy jest podobny komunikat, ale wystarczy uzupełnić.
Nie wypada mi skrytykować staruszka za rady, które Ci udzielił – odnośnie edycji. Jest fachowcem i wie wszystko, a może nawet więcej!? Moja rada była mniej naukowa, ale dla „dojrzałego” chyba lepsza. Piszesz w Wordzie i to nowszym niż mój. Nie wierzę, aby nie było możliwości ustawienia w „autoformatowaniu” właściwych cudzysłowów i myślników, które nie produkują znaków zapytania w WordPressie. Zmuś jakiegoś , albo starszego, do znalezienia i ustawienia Worda i możesz zapomnieć o poprawianiu znaków po wklejeniu. Wklej tekst, zmień obrazek na nowy i koniec! Dokładnej sekwencji nie mogę podać, bo nie mam Twojego Worda, a w każdym mogą być drobne różnice.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Nie Mar 24, 2013 10:07 am

My jako podatnicy Unii mozemy im pomoc , ale Cyprioci musza sie do tego dolozyc, w tym momencie nalezy przypomniec, ze w wklady na bankWyborce mozna sobie na swoj obraz sprobowac wychodowac, mozna sprobowac go tez przedstawic jako wiecznego roszczeniowego delikwenWyborce mozna sobie na swoj obraz sprobowac wychodowac, mozna sprobowac go tez przedstawic jako wiecznego roszczeniowego delikwenta, odradzalbym bym jednak ignorowanie go.
W demokracji czasami trzeba zgiac grzbiet i ponizyc sie aby pozbierac glosy nawet tych, ktorzy o niczym nie maja pojecia.
Arogancja jest tylko inna forma glupoty, a w demokratycznej polityce grzechem smiertelnym.ta, odradzalbym bym jednak ignorowanie go.
W demokracji czasami trzeba zgiac grzbiet i ponizyc sie aby pozbierac glosy nawet tych, ktorzy o niczym nie maja pojecia.
Arogancja jest tylko inna forma glupoty, a w demokratycznej polityce grzechem smiertelnym.ach na Cyprze byly wyzej oprocentowane i nizej opodatkowane jak te w innych unijnych bankach. Tak wiec obecne obciazenie wkladow na Cyprze nie byloby niczym innym jak dostosowanie cypryjskiego opodatkowania do europejskiej sredniej.
Jesli Cypryjczykom to nieodpowiada to jestesmy sklonni pozwolic ich rozdmuchanemu systemowi bankowemu zbankrutowac i wtedy pozwolic uciemierzonemu narodowi Cypryjskiemu dochodzic swoich praw u zbankrutowanych rodzimych bankow, oczywiscie tylko w tym wypadku jesli uciemierzony narod cypryjski ustami swoich politykow dojdzie do wniosku, ze ta wersja jest korzystniejsza dla niego. Tak funkcjonuje demokracja jesli politycy za swoje najwazniejsze zadanie uwazaja oglupianie swoich wyborcow.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Nie Mar 24, 2013 10:08 am

Gdybym żył w kraju – jak to się teraz mówi – to też byłbym OBURZONY, a dokładnie w stylu profesora Łukowskiego z audycji TOK FM – Profesor jest „oburzony”, czyli powodów tego niewątpliwego rozgardiaszu pojęciowego, programowego i w efekci – politycznego dopatruje w słabym wykonaniu tej całej TRANSFORMACJI. Opisuję własnymi słowami, bo audycja była w zimie, dawno temu, ledwo pamiętam uczone sformułowania. Ale na przykład płaca minimalna, czy ktoś zgodnie z faktami i z sensem o niej potrafi powiedzieć? Albo o tym Salomonie co leje niektórym wcale nie z próżnego (mam na myśli abp z Gdańska)? Czy Komisja Trójstronna, która miała być centralną agorą do dyskutowania tych spraw na przecięciu się interesów pracowników, „pracodowców” (biorę w cudzysłów ten typowy dla języka polskiego twór) oraz publicznego reprezentowanego przez demokratycznie wyłoniony rząd nie wyrodziła się kompletnie? I strona związkowa ma zdecydowanie największą w tym winę. Zawsze była NIE, cokolwiek rząd proponował, albo pracodawcy podsuwali. Oczywiście nikt nie zwrócił na to uwagi red. Sierakowskiego, który lamentował o tym, jak to związkowcy są ignorowani i odsuwani na bok. A co jest złego z tymi 6-latkami, oprócz tego, że rząd, tj. ministerstwo wszystko spieprzyli? A co leży na wątrobie związkowcom-lekarzom? Zarabią tyle ile chcieli … Pierwsza część jest dość trudna. W skomplikowanej terminologii oszustwa bankowego, spekulacji i przekrętów stara się zarysować tło kryzysu i gigantycznego zadłużenia głównie państw europejskich. W drugiej części w sposób prosty i dobitny pokazuje mechanizmy i procedury przy pomocy których państwa i narody dostały się w szpony oszustów bankowych, finansistów, spekulantów i agencji ratingowych. Całe zło przypisują doktrynie neoliberalnej i chyba jako jedyni starają się pokazać drogi wyjścia i ratunku. Niby proste i jasne ale w obecnych warunkach zaliczyć je należy do pobożnych życzeń. Zakładam, że jak zwykle nikt książki do ręki nie weźmie. Dla ułatwienia przyswojenia niektórych myśli pozwolę sobie na cytowanie kolejnych jej fragmentów.
„Od wielu lat znani prawnicy i liczne organizacje solidarności / nie tej, nie tej/ międzynarodowej mówią o długu haniebnym. Gdy władza despotyczna zaciąga dług niezgodnie z potrzebami i interesami państwa, lecz w celu umocnienia swojego reżimu despotycznego, represjonowania społeczeństwa, które z nim walczy, to dług ten jest haniebny dla całego społeczeństwa takiego państwa…. Dług nie jest obligatoryjny dla narodu, to dług reżimu, dług osobisty władzy, która go zaciągnęła.”

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Wto Kwi 16, 2013 8:07 pm

Zrobcie sobie papierowe samolociki najlepiej z kawalkow Wyborczej, zasymulujcie wybuch puszki od piwa podgrzanej na gazie, skonsultujcie sie z podrecznikiem astrologii itd.
I bijcie piane az pojdzie para i zasloni stan panstwa.
Ale wara Wam od krytykowania rzadu i kogokolwiek za:
- brak jakichkolwiek wnioskow z katastrofy CASY gdzie zginelo 20- stu oficerow lotnictwa wyzszej rangii
- brak normalnych nowoczesnych samolotow mimo 20 paru lat wolnosci
- bezsensowne a i tak nieprzestrzegane procedury
- brak rozpoznania lotniska i zabezpieczenia dodatkowego
- beznadziejne szkolenie pilotow
- brak wplywu na sledztwo i podstawowe dowody
- na medialny zgielk i dezinformacje
- na nie dopilnowanie indetyfikacji zwlok
itd itd.
Polecialo dwoch…oficerow z BOR-u
a szef kancelarii premiera do Madrytu jako nominacja polityczna wiec z zasady nie merytoryczna… zaraz po wznowieniu dochodzenia w sprawie zaniedban w organizacji lotu przez jego kancelarie.tak właśnie uważam i tak uważa bardzo wielu trzeźwo myślących ludzi. Przykro mi.
Była to wizyta absolutnie do niczego niepotrzebna, poza rozpoczęciem z megapatriotycznym przytupem kampanii wyborczej LK. LK sam wprosił się do Rosji, po tym jak dowiedział się o planach Tuska. Oglądałam ten spektakl na własne oczy. Słyszałam na własne uszy jak mówił: „chyba mi Rosjanie nie odmówią wizy”.
W poprzednich latach nie interesował się specjalnie Katyniem.
Urządzanie, motywowanej konkurencją polityczną, eskapady na groby pomordowanych to pierwsza wina. Zabranie z sobą, niczym bizantyjski monarcha, tłumu składającego się z elity państwa, w celu przyćmienia wizyty Tuska, to druga wina. I wreszcie upór w sprawie lądowania, wbrew wszelkiej logice i zasadom bezpieczeństwa, to trzecia wina.
Bezpośrednio po katastrofie większoć ludzi nie miała wątpliwości co do tego, że była to banalna katastrofa o tragicznych skutkach. Społecznych i prywatnych.
Większość ludzi, obserwujących zachowanie braci Kaczyńskich przez lata, nie miała watpliwości co do przyczyn i moralnej odpowiedzialności.
Ludzie mówili o tym po cichu ze względu na obyczaj nie mówienia źle o zmarłych i uszanowania żałoby.
Niestety, takich skrupułów nie miał J.Kaczyński & Co. Cynicznie wykorzystano odruch współczucia ludzi gromadzących się przed Pałacem Prezydenckim. Zaczęto budować legendę Prezydenta Tysiąclecia poprzez skandaliczny pochówek na Wawelu.
Tymczasem reszta społeczeństwa milczała zakneblowana względami przyzwoitości.
Za jakiś czas, niezależni historycy stwierdzą, że w tych pierwszych dniach po katastrofie należało głośno i publicznie powiedzieć: moralna wina spoczywa na braciach Kaczyńskich.
Niestety nie dało się tego zrobić ze względów obyczajowych, mentalnościowych.
To dało czas i przestrzeń na cyniczne zagospodarowanie wyobraźni ludzi mających skłonność do magicznego myślenia, podatnych na manipulację. Ludzi sfrustrowanych i podejrzliwych, nieufnych.
Nie wiem czy już nie jest po herbacie. Czy nie skończy się to katastrofą. Bo Kaczyński jest zdeterminowany i konsekwentny w dążeniu do podpalenia Polski. I niestety ma wielu pomocników. Wolałabym wierzyć, że nie jest tak, jak piszę. Ale niestety nie mogę oszukiwać samej siebie. Przyjemniej było by wierzyć, że nasza przyszłość nie jest zależna od szaleńca z pochodnią.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Sro Mar 19, 2014 10:23 pm

O bezpieczeństwo Polski (w tym energetyczne) dbała tzw komuna za PRL. Wybudowano Port Północny do przyjmowania zbiornikowców. Zbudowano Rafinerię Gdańską do przerabiania nierosyjskich paliw. Zbudowano, jako polski współinwestor rurociąg jamalski. Za ropę i gaz płaciliśmy ziemniakami, cebulą, jabłkami dając nieograniczony rynek zbytu dla polskiego chłopa. Płaciliśmy też statkami, parowozami, wagonami tworząc miejsca pracy dla polskiego robotnika. Dla dalszego uniezależniania się energetycznego od ZSRR tzw komuna prawie wybudowała Elektrownię Jądrową w Żarnowcu. Nastał jednak czas Solidarności - czas popisowego styropianu, który zniszczył wszystko. Ich zasługi są jednakie, czy się nazywają NSZZ Solidarność; Porozumienie Centrum, czy PiS; Unia Wolności, czy PO. Są takimi samymi niszczycielami. Władza ludowa wygasiła wojnę domową z apologetami bezrobocia, bezdomności, biedy, banksteryzmu i bandytyzmu. Władza ludowa przeprowadziła reformę rolną (dała chłopom ziemie na własność); znacjonalizowała przemysł i banki; odbudowała Polskę z ruin; dała Polakom pracę (wszystkim); zlikwidowała analfabetyzm; zapewniła awans oświatowy, kulturowy, zawodowy, socjalny i ekonomiczny najszerszym kręgom polskiego społeczeństwa; dała Polakom mieszkania (praktycznie za darmo); funkcjonowała darmowa służba zdrowia i darmowe szkolnictwo wyższe; Polacy za komuny nie martwili się o przyszłość (ani starzy, ani młodzi); za PRL zadłużenie Polski było 300 razy mniejsze, aniżeli obecne; złodziei na stanowiskach kierowniczych ścigano i skazywano (nawet na karę śmierci); nie było drastycznych różnic wynagrodzeń ludzi opłacanych ze środków budżetowych. Podatków od wynagrodzeń nie było indywidualnych składek ZUS też nie. Przyszedł jednak walec i wyrównał. Ponad 2 mln Polaków jest bezrobotna. Ponad 2 mln Polaków wyjechało za pracą za granicę. 13 mln Polaków żyje poniżej progu nędzy. W Polsce codziennie 15 osób popełnia samobójstwo, w tym co najmniej 10 z powodów ekonomicznych. Średnia płaca dla całej Polski wynosi brutto 4.100 zł/mc, chociaż mediana wynosi brutto tylko 2.900 zł/mc, to jednak średnia dla Warszawy wynosi brutto 6.600 zł/mc, a jedna czwarta warszawiaków ma wynagrodzenie nie mniejsze, aniżeli 10.000 zł/mc. Konia kują - żaba nogę nadstawia. Nie dogadały się za plecami , tylko Kaczyński odmówił przyłączenia się Polski do konsorcjum realizującego projekt. Polacy nie umieli i nie umieją rozeznać gdzie ich interes. Wybierają zawsze nie tych sojusznikow co trzeba. Polskie sojusze są zawsze wysoce egzotyczne. Jeśli Polska woli sojusz z Ukrainą a nie z Niemcami i Rosją to tak ma. Jaki wybor, takie konsekwencje.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Sro Mar 19, 2014 10:24 pm

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden podstawowy problem techniczno-strategiczny związany z usytuowaniem i konstrukcją tzw. gazoportu w Świnoujściu. Mianowicie; kto przy zdrowych zmysłach, we współczesnym świecie, biorąc pod uwagę nasze geopolityczne usytuowanie, umieszcza strategiczny, dla polskiej gospodarki energetycznej obiekt, przy granicy sąsiedniego państwa i to w otwartym terenie. Panowie rządzący, czy uważacie, że myśliwce agresora będą omijać ten rejon szerokim łMieszkam w Świnoujściu i wiem, że w gazoporcie nie będzie pracowało więcej niż 50 osób. To rodzaj transportu przesyłowego (rurociągowego), który głównie będzie obsługiwany przez komupery. Tusk przypisuje sobie nie swoje sukcesy. Łapie się czego może, bo lecą mu notowania... Tysiące miejsc pracy to było w stoczniach w Gdańsku i Szczecinie, które nasz wspaniały premier zamknął. Zatwierdził za płytko zakopaną rurę na Bałtyku, przez co większe statki nie mogą wpływać do Świnoujścia. Po co kiedyś nasi przodkowie bili się o dostęp do Bałtyku? Bo na pewno nie po to, żeby Tusk to wszystko niszczył. Sytuacją na Ukrainie stara się zrobić z siebie światowego dyplomatę. Wszystko po to, aby zostać przy korycie. Wyzywa Kaczyńskiego na debatę, bo chce się do niej przygotować i odrobić pare punktów. Niestety tak to wszystko wygląda. Nie tak jak przedstawiają to wiadomości...Tusk liczy na naiwność ludzi, którzy o tym wszystkim nie wiedzą. Ani PO, ani PiS ani SLD nie nadaje się do sprawowania władzy w naszym kraju.. Ile jeszcze się trzeba o tym przekonywać? To stary system, który nic nie zmieni. Polska nie nadaje się do demokracji... Za łatwo tu o złodzieja.ukiem?

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Sro Gru 23, 2015 5:43 pm

No to ostatecznie pożegnaliśmy się z państwem prawa. Teraz mamy już oficjalnie rasę panów u władzy oficjalnie stojącą ponad prawem i podludzi, czyli obywateli wyjętych spod prawa.

W konsekwencji my 'podludzie' mamy wszelkie prawo traktowania rasy panów jak okupantów z minionych czasów przyjmując wszelkie formy czynnego i biernego oporu, ale w proporcji do sytuacji.

Myślę, że Trybunał Konstytucyjny powinien w trybie natychmiastowym i nadzwyczajnym zaskarżyć Polskę przed odpowiednimi trybunałami i instytucjami międzynarodowymi. Sam jest w zasadzi pozbawiony możliwości funkcjonowania w państwie bezprawia.

A obywatele. No cóż. Myślę, że na początek powinni stosować całkowity ostracyzm i obstrukcję wobec państwa i każdą decyzję administracyjną, która ich dotyczy traktować działaniami obstrukcyjnymi .z uzasadnieniem nielegalności działania państwa. Tam gdzie się da odmawiać pisemnie płacenia czegokolwiek, protestować, zaskarżać do sądów. Państwo powinno być zalane milionami pozwów. Polacy powinni odmawiać płacenia nowych abonamentów na telewizję a nawet płacenia podatków. Szkoły, szpitale powinny być przez komitety obywatelskie opanowywane a posłuszeństwo ministerstwom wypowiadane.

Polscy niższego sortu powinni wypowiedzieć wojnę podjazdową nowej samozwańczej rasie panów. Władza, która postawiła się ponad prawem wyjęła się sama spod prawa. I powinna być traktowana jak hitlerowcy.skutecznie zablokował prace TK. Wg mnie Trybunał po ogłoszeniu ustawy w monitorze i po otrzymaniu wniosku o jej niekonstytucyjności powinien przystąpić do procedowania o niej nie przejmując się blokadami TK zapisanymi w tej nowelizacji. Pewnie będą zarzuty PiS-u w takiej sytuacji na bezprawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ale od wyroku Trybunału nie ma odwołania. Trybunał powinien pójść na taką konfrontację, bo tylko tak może on zaprotestować. Z drugiej strony nie rozumiem PiS-u, dlaczego tak niszczą TK ? Dlaczego uważają, że ta instytucja będzie im "podkładała nogi" ? PiS ma genetyczny brak zaufania do ludzi, którzy nie wywodzą się z ich plemiona.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Admin Sro Gru 23, 2015 5:44 pm

skutecznie zablokował prace TK. Wg mnie Trybunał po ogłoszeniu ustawy w monitorze i po otrzymaniu wniosku o jej niekonstytucyjności powinien przystąpić do procedowania o niej nie przejmując się blokadami TK zapisanymi w tej nowelizacji. Pewnie będą zarzuty PiS-u w takiej sytuacji na bezprawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ale od wyroku Trybunału nie ma odwołania. Trybunał powinien pójść na taką konfrontację, bo tylko tak może on zaprotestować. Z drugiej strony nie rozumiem PiS-u, dlaczego tak niszczą TK ? Dlaczego uważają, że ta instytucja będzie im "podkładała nogi" ? PiS ma genetyczny brak zaufania do ludzi, którzy nie wywodzą się z ich plemiona.Zgadzam się. PiS czyści przedpole, aby ustawą wprowadzić Sądy Ludowe (Narodowe) do zadań specjalnych. Będą one działały równolegle do obecnego wymiaru sprawiedliwości i same będą sobie określały zadania ("zbrodnia" smoleńska, "opluwanie" Polski, naśmiewanie się z kościoła katolickiego, itp.). Będziemy mieli bolszewizm w czystym wydaniu.

Admin
Admin

Liczba postów : 35
Join date : 25/01/2013

http://aklimaty.5forum.net

Powrót do góry Go down

kilka słów o Empty Re: kilka słów o

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach